W pierwszym dniu wiosny maturzyści z klasy 4a i 5tcp wybrali się do pływalni w Ząbkach i spotkali się ze słabosłyszącym ratownikiem wodnym, który również jest instruktorem pływania. To był Hubert, absolwent z naszego Ośrodka. Na początku była rozgrzewka, a następnie młodzież uczyła się skakać do wody pod okiem Huberta. Wszyscy skorzystali z sauny, komory wodnej z wodą o temperaturze +10 st., zjeżdżalni i jacuzzi. Na koniec uczennice i uczniowie grali w piłkę ręczną w wodzie. Maturzyści po dwóch godzinach w wodzie wrócili do internatu szczęśliwi, zrelaksowani, z nową wiedzą, że słabosłyszący też mogą pracować jako ratownik czy instruktor pływania.

Krzysztof z kl. 5 tcp
W czwartek byliśmy na basenie w Ząbkach. Pływaliśmy, wygłupialiśmy się i siedzieliśmy w saunie. Była świetna zabawa, a nawet spotkaliśmy niesłyszącego ratownika - to była dla nas niespodzianka, czuliśmy się swobodniej w komunikacji gdy uczył nas, jak dobrze skakać do wody. Dostępne były także sauny i zimna woda. Atmosfera była przyjemna, świetnie się bawiliśmy. Chcemy tam jeszcze raz być. Wkrótce znowu się pojawimy!

Witold z kl. 5 tcp
W pierwszym dniu wiosny byliśmy na basenie, bawiliśmy się, skakaliśmy do wody, wygłupialiśmy i było dużo śmiechu, ten dzień stał się kolejnym pięknym wspomnieniem.