W ciągu dwóch dni, tj. 19 i 20 marca tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści zaliczyli maraton po uczelniach wyższych, w których będą mogli kontynuować naukę. Wyjazdy te były intensywne i pełne pozytywnych inspiracji, dzięki czemu motywacja do zdania matury skoczyła do góry. Trzymamy kciuki za maturzystów, za spełnienie marzeń o studiowaniu na którymś z tych uniwersytetów. Zapraszamy do relacji uczennic i fotorelacji.

Ola z kl. 4tcp
Dwudniowy wyjazd w celu zwiedzania uczelni był pełen wrażeń. Dowiedzieliśmy się co dana uczelnia posiada w swojej ofercie. Oba uniwersytety oferują bogaty wybór kierunków oraz pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu spotkaliśmy swoich dawnych kolegów i koleżanki, którzy są absolwentami naszego Ośrodka na Łuckiej. Kampus Kortowo w Olsztynie totalnie zachwycił mnie budynkami licznych wydziałów, akademikami na zielonym terenie, otoczony parkiem oraz jeziorem. Po zwiedzeniu obu uniwersytetów decyzja o wyborze kierunków studiów należy teraz do nas.

Karolina z kl. 4a
Uniwersytet w Olsztynie jest mega funkcjonalny, ponieważ oferuje wiele różnych kierunków do wyboru i posiada pełny dostęp do nauki dla głuchych i słabosłyszących studentów. Można dzięki temu spełnić marzenie, kim by się chciało być w przyszłości i wybrać wymarzony kierunek studiów.

Ania z kl. 4a
Studiowanie na UWM w Olsztynie jest ciekawe i fajne. Dla lubiącego sport mają duże boiska i hale sportowe, basen. Na UWM jest pełny dostęp dla studiujących g/Głuchych i słabosłyszących, tzn. zapewniają im przekład na PJM i z mowy ustnej na tekst pisany. Na Uniwersytecie w Siedlcach panuje dobra atmosfera. Głusi studenci mają pełny dostęp do nauki dzięki obecności tłumaczy PJM i stenotypistów tekstów wykładów i ćwiczeń. Warto było pozwiedzać i zapoznać się z ofertami studiów na UWM w Olsztynie i na Uniwersytecie w Siedlcach. Ułatwi mi to w podjęciu wyboru dalszej nauki na studiach po zdaniu matury.

Julia z kl. 3a
Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści pojechali 19 marca do Siedlec zobaczyć Uniwersytet w Siedlcach. Dowiedzieliśmy się co BON oferuje dla nas i jak wyglądają wykłady w UwS. Przeszliśmy przez uniwerek, zobaczyliśmy salę logopedyczną i salę, gdzie odbywają się wykłady. Na końcu zwiedziliśmy akademik, a część osób mogła pograć w piłkarzyki albo obejrzeć siłownię. Wyjazd był bardzo udany i zdecydowanie dał nam do myślenia jakie studia wybrać.

Tegoroczni i przyszłoroczni maturzyści w dniu 20 marca mieli zaszczyt zwiedzić Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Odbyła się prezentacja ofert i warunków w UWM. Nasi uczniowie z zaciekawieniem słuchali i dowiedzieli się sporo. Głucha pracowniczka BON pani Małgorzata Mickiewicz opowiedziała o dostępności dla osób Głuchych, a na końcu Głusi studenci UWM opowiedzieli o ich wrażeniach i doświadczeniach. Spróbowaliśmy pysznego obiadu w restauracji na terenie kampusu. Później odwiedziliśmy siedzibę Olszyńskiego Stowarzyszenia Głuchych, gdzie prezeska opowiedziała nam historię powstania OSG.