Szkolne rekolekcje wielkopostne w naszym OSWG odbywały się w dniach 4 - 6 marca bieżącego roku. Zgodnie z moją prośbą ćwiczenia duchowe prowadził Duch Święty przy wielkim zaangażowaniu i współpracy księdza Tomasza Filinowicza - duszpasterza osób głuchych, posługującego we Wrocławiu. Były to bardzo atrakcyjne nauki z bogatym wykorzystaniem środków multimedialnych, co bardzo ułatwiało naszym uczniom poznanie świadków, którzy na drodze swojego życia spotkali Jezusa Chrystusa.

Pierwszego dnia zostały nam zaprezentowane postacie dwóch Apostołów - Piotra i Judasza. Obydwaj zdradzili swojego Mistrza, ale pierwszy żałował i wrócił do Jezusa doświadczając Jego miłosierdzia, drugi zaś również żałował swojej zdrady, ale nie wrócił do Jezusa, a swoje życie zakończył samobójstwem. Drugiego dnia poznaliśmy wewnętrzne dylematy Poncjusza Piłata, który bojąc się o swoją karierę przystał na żądania Żydów i skazał Jezusa na ubiczowanie i na śmierć na krzyżu, mimo że bardzo chciał Jezusowi wrócić wolność. Był to również dzień sakramentu pokuty i pojednania. Trzeciego dnia przeżyliśmy spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kościele Wszystkich Świętych, zaś po powrocie do Ośrodka poznaliśmy kolejnego świadka, którym była święta Maria Magdalena - apostołka Apostołów.

Podczas rekolekcji młodzież cieszyła się z różnych atrakcji, takich jak praca w grupach oraz konkursy i niespodzianki.

Dziękując wszystkim zaangażowanym za uczestnictwo w rekolekcjach życzę błogosławionych owoców tychże ćwiczeń duchowych w codziennym życiu.

ks. Konrad