W tym roku mogliśmy kontynuować naszą wspaniałą tradycję spotkań wigilijnych w Przystanku Łucka. Tym razem nie była straszna nam pandemia. Mogliśmy spotkać się w dużym gronie przy wspólnym stole z zaproszonymi gośćmi, w pięknie udekorowanej sali. I choć kończący się rok umieścił nas w kolejnej, zupełnie nieoczekiwanej i trudnej rzeczywistości, to staraliśmy się pokazać, że dobro, miłość, pojednanie są zawsze dla nas najważniejsze. Tym bardziej, że bieżący rok szkolny postawił przed nami nowe zadania, związane z naszymi gośćmi, których przyjęliśmy z otwartym sercem.

Pięknie wykonane postacie anielskie czuwały nad naszą uroczystością. Anielskie stroiki, świeczniki czy też kolorowo zdobione pierniczki pięknie wyglądały na tle śnieżnobiałych obrusów. Domowe i smaczne potrawy wigilijne przygotowane były przez panie pracujące w kuchni.

Jest już tradycją, że część artystyczną spotkania przygotowuje Teatr Surdus. W tym roku przedstawił nam kolorowy, wesoły spektakl z ważnym przesłaniem: dobro zwycięża! Byliśmy pod wrażeniem znakomitej gry naszych aktorów.

Przystanek Łucka to miejsce, gdzie wśród młodzieży i dorosłych są osoby o wielu talentach. Śpiewają, filmują, piszą, malują, fotografują, majsterkują…..Prawie każda dziedzina sztuki ma swoją obsadę :) Wszystko jest piękne, z dobrym smakiem, z sercem. Anielski śpiew Klaudii, filmiki Bajkomigaczy, SU, nauczycieli i wychowawców, Visual Vernacular czy wreszcie teledyski MMM. To wszystko mogliśmy podziwiać na naszym spotkaniu wigilijnym.