W majowy wczesny wieczór odbył się dla naszej młodzieży quiz „Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży”. Konkurs objęło patronatem i nagrody rzeczowe ufundowało Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Quiz miał za zadanie przybliżyć osobom Głuchym postać Papieża Polaka, który dla młodego pokolenia staje się osobą nieznaną chociażby z tego względu, że od jego śmierci minęło już 17 lat. Kolejnym zadaniem konkursu było także zapoznanie wychowanków z działalnością Centrum Myśli Jana Pawła II zajmującym się promowaniem osoby oraz nauczania Karola Wojtyły, jak również przyznawaniem stypendiów młodym, zdolnym uczniom i studentom. Warto wspomnieć, iż zaszczyt miana stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II otrzymało kilkunastu wychowanków OSWG.
Konkurs przygotowała w popularnej aplikacji dla swoich rówieśników Julia z pomocą merytoryczną pani Kingi (również byłej stypendystki Centrum Myśli Jana Pawła II).
 
Uczestników było kilkunastu, rywalizacja zacięta, atmosfera miła. Pytania konkursowe okazały się zróżnicowane. Nie były tylko religijne; jak niektórzy się obawiali. Przydała się wiedza matematyczna, kucharska, polityczna, geograficzna i oczywiście odrobina szczęścia.
 
Laureatami konkursu zostali: Oskar, Piotr, Mateusz. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy spotkania otrzymali nagrody rzeczowe od wspomnianego wcześniej Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy.

 

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie