Tegoroczna czwartkowa wigilia była inna niż wszystkie dotychczasowe, ale była. Rok temu o tej porze Ośrodek świecił pustkami. Tuż przed weekendem, jak napisała Pani dyrektor udało nam się ”wyzwolić w Przystanku Łucka magię świąt”. Co złożyło się na tę magię?

Od rana pomocnicy Mikołaja intensywnie pracowali. Roznosili kartki z życzeniami z opłatkiem wszystkim pracownikom i nauczycielom, a dla młodzieży paczki. W paczce, oprócz słodkości były życzenia, opłatek i dwa kupony do kina, które można zrealizować w dowolnym miejscu w Polsce. Po południu ostatnie przygotowania do kolacji w wigilijnym nastroju, dzielenie się opłatkiem w grupach i niecierpliwe oczekiwanie na wspólny (choć w 2 turach) posiłek. Potem życzenia od Samorządu i Pana kierownika, i już można było jeść świąteczne pyszności. A wszystko to w otoczeniu ekologicznych dekoracji, choince, którą ubieraliśmy wspólnie własnoręcznie zrobionymi ozdobami sprzed lat, przy wtórze filmików o ekologicznej tematyce. Nasze tegoroczne świętowanie było pod hasłem „ekologiczne święta Bożego Narodzenia”.

Niezależnie od okoliczności, jednego jesteśmy pewni. Już za rok magia znów zagości w Przystanku Łucka. A dziś popatrzmy i powspominajmy co też się u nas działo!

 

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie