Akcja „Odkręć się na dobro” trwa w naszym ośrodku od piętnastu lat. Polega ona na zbieraniu plastikowych nakrętek, które następnie oddajemy organizacjom, stowarzyszeniom lub instytucjom państwowym. One przekazują je dalej lub sprzedają w punkcie skupu surowców wtórnych, a pieniądze przekazują osobom potrzebujących.

W ciągu całego roku szkolnego każdy kto mógł i kto pamiętał, było wiele takich osób, przynosił lub przywoził plastikowe nakrętki. Następnie z szatni, pokojów nauczycielskich i pokojów młodzieży mieszkającej w internacie w torebkach, torebeczkach, workach i woreczkach wędrowało to wszystko niesione rękoma młodzieży i organizatorów do świetlicy gr. I. Stamtąd zaś do naszej przepastnej piwnicy ośrodkowej. Aż w końcu przyszedł czerwiec i owoc otwierania się na dobro zaskoczył nas wszystkich, a zwłaszcza koordynatorów akcji - p. Wiolę i p. Kingę.

Okazało się, że do spakowania i przygotowania do transportu zebranych nakrętek było potrzebnych kilku silnych młodych wychowanków, na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego :-) ! Pełnych worków z nakrętkami było dwanaście!

Takie widoki budzą nadzieję, rośnie też wiara w bezinteresowną pomoc i pewność, że razem możemy wiele :-) !

Na początku czerwca p. Zbyszek i p. Marek zapakowali nasze zbiory do ośrodkowego busa, a kolejni chętni uczniowie wraz z jednym z głównych organizatorów przekazali ten dar serca przedstawicielowi Komendy Policji na Bielanach.

Dziś dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tym roku do akcji „Odkręć się na dobro”!

Akcja trwa nadal! Plastikowe nakrętki zbieramy cały czas – w wakacje również! Teraz pomagamy chorej Klarze i Igorowi!

Do zobaczenia we wrześniu.

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie