Izolacja społeczna niewątpliwie jest dla nas wszystkich trudniejszym czasem. Brak tradycyjnych zajęć w szkole, spotkań z przyjaciółmi, a także konieczność samodzielnego uczenia się przy użyciu komputera, może spowodować spędzanie większej ilości czasu przed urządzeniami elektronicznymi. Odpoczywamy i relaksujemy się też częściej w urządzeniach, np. przy konsoli, grze czy telewizorze. Może być nawet tak, że przerzucamy się między urządzeniami, z komputera na telefon i odwrotnie.

Możemy to powodować ryzykowne używania, nadużywanie urzadzeń lub nawet uzależnienie behawioralne. To konsekwencja epidemii lub braku zachowania równowagi między różnymi aktywnościami.

Przygotowaliśmy dla Was mały test, do samodzielnego sprawdzenia, czy używacie internetu lub innych mediów w sposób problemowy. Rozpoznanie jest pierwszym krokiem do zmiany.

Pamiętajcie, że jesteśmy i służymy Wam pomocą.

Siecioholizm - test