UCZYMY SIĘ ON-LINE
E-LEKCJE
Jak zorganizować warunki do nauki w domu?

Mamy wyjątkowe okoliczności: wszyscy siedzimy w domach, bo chowamy się przed wirusem.
Do tej pory bycie w domu nie kojarzyło się nam z pracą, jednak to musi się zmienić, bo szczególna sytuacja wymaga nadzwyczajnych rozwiązań. ;) Nauczyciele wysyłają Wam materiały do samodzielnej nauki. Zdalna edukacja to wyzwanie, które wymaga dużej organizacji oraz samodyscypliny. Dlatego myślę, że przyda Wam się kilka wskazówek:

  • Zasada czystego biurka - unikaj rozpraszaczy, dbaj o porządek w swoim otoczeniu.
  • Działaj szybko! Nie odkładaj nauki na później. Zacznij od samego rana, nie chodź cały dzień w piżamie, no chyba, że tak najlepiej Ci się pracuje ;) Im szybciej zaczniesz, tym więcej czasu będzie na relaks i hobby. 
  • Planuj zadania na każdy dzień - tak jak w szkole jest plan lekcji, tak Ty opracuj swój plan działania -> pracuj w blokach-lekcjach, korzystaj z listy “to do”, planów dnia, tygodnia, odkreśl już wykonane zadania.
  • Jeśli pojawią się trudności: podziel materiał na mniejsze części, wykorzystaj rejestr czasu pracy np. stoper (30 min pracy: 5 minut przerwy)
  • Znajdź chwilę na odrobinę ruchu w ciągu dnia!
  • Pamiętaj o przerwach, wtedy właśnie dobrze jest się poruszać, odradzam wciągające rzeczy np. “tylko na chwilę sprawdzę co na Facebooku… “
  • Umów się z domownikiem, albo koleżanką z klasy na codzienne, krótkie podsumowanie postępów online (będziecie wzajemnie się motywować, towarzystwo też się przyda, prawda?:)
  • Domownicy muszą pamiętać, że przez określony czas jesteś w “szkole”, a Ty, że oni są w “pracy” online wspierajcie się i dbajcie o swój komfort.
  • Po wykonanej pracy należy Ci się nagroda. Pamiętaj przyjemność na koniec, nie odwrotnie!

Trzymam za Was kciuki i życzę owocnej pracy!

 

Czekamy na Wasze zdjęcia, vlogi, teksty: jak wygląda Wasza nauka on-line w domu? Jakie sposoby wykorzystujecie, by organizować swój czas. 

Swoje materiały przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na przykład z hashtagiem: #ZOSTAJĘWDOMU

 

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie