Trójka uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych z klasy 3 wzięła udział XIII Konkursie Wiedzy Kucharskiej dla Młodzieży Niepełnosprawnej w Radomiu. Na dwanaście ośrodków, które wzięły udział w konkursie zajęliśmy zespołowo 5 miejsce. Oprócz pisania testu organizatorzy przygotowali dla uczestników ciekawe propozycje innych zajęć integrujących młodzież. Były warsztaty sportowe z siatkarzami KKS Kozienice, warsztaty plastyczne-konkurs plastyczno-kucharski „Zdrowe Śniadanie dla piłkarza”, warsztaty i konkurs zdobienia ciastek prowadzony przez finalistów edycji ,,Bake Off- Ale Ciacho”, warsztaty tańca nowoczesnego Dance i Hip Hop prowadzone przez agencję artystyczną Rocking Boys z Łodzi, warsztaty fryzjerskie robienia w 5 minut fryzury na imprezę z długich włosów oraz warsztaty makijażu. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań dotyczących dbania o piękne włosy i skórę twarzy każdego dnia. Młodzież wróciła zadowolona, chciała nawet przedłużyć swój pobyt w SOSW w Radomiu jeszcze do niedzieli. Nauczyciele zawodu/opiekunowie mieli też możliwość rozmów oraz wymiany doświadczeń na temat przyszłych kierunków i problemów w kształceniu zawodowym gastronomicznym i cukierniczym.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Opiekun grupy

Alicja Kozińska