Wyjazd do Bydgoszczy to wspaniałe przeżycie. W pierwszy dzień weekendu przyjechaliśmy mokrzy, bo padał deszcz, ale mimo wszystko wyszliśmy zwiedzać miasto. Widzieliśmy wyspę Młyńską, Stare Miasto, Katedrę pw. św. Marcina i Mikołaja, sławny pomnik „Przechodzącego” przez rzekę. Po otwarciu uroczystości zawodów matematycznych mieliśmy spotkanie z policją… byliśmy grzeczni. Była to miła rozmowa o laboratorium kryminalnym i przy okazji świetna zabawa.

Następnego dnia byliśmy podenerwowani przed rozpoczęciem konkursu matematycznego. Przez 3 godziny rywalizowaliśmy, kto rozwiąże najlepiej zadania z matematyki. Po zawodach pojechaliśmy tramwajem na wystawę budowli z klocków LEGO. Oglądaliśmy też w kinie film w 4DX pt. „Czarna Pantera”. Poczuliśmy się jakbyśmy byli w filmie, jakbyśmy byli jego bohaterem, poczuliśmy zapachy, ruszały się krzesła, były też wibracje, pryskała na nasze twarze mała ilość wody, migały światła. Wróciliśmy do ośrodka zmęczeni, ale zadowoleni.

Przed kolacją zostały ogłoszone wyniki, czemu towarzyszyły wielkie emocje, ale szybko opadły, gdy dowiedzieliśmy się jakie miejsca zajęliśmy.

W kategorii zespołowej zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy duży puchar z dyplomem.

I miejsce w kategorii klas pierwszych zajął Jakub Pogorzelski, natomiast w kategorii klas drugich Joanna Huczyńska zajęła IV miejsce, a Grzegorz Ziętala – V miejsce. Bardzo cieszyliśmy się z naszych sukcesów.

Wieczór również był bardzo fajny, bo odbyły się zabawy integracyjne, podczas których prowadzone były ciekawe konkursy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, rozmów z nowymi kolegami, wymiany dowcipów znanych wśród Głuchych. Pani Edyta i pani Agnieszka w tym czasie miały okazję zobaczyć w operze przedstawienie „Falstaff”.

W niedzielę po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż do Warszawy. Pogoda była wspaniała i świeciło piękne słońce. Po południu bardzo szczęśliwi dotarliśmy do naszego ośrodka.

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie