Nasi uczniowie którzy kształcą się w zawodach kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję pod opieka p. Alicji Kozińskiej zobaczyć od kuchni restaurację IKEA w Jankach k/Warszawy. W czasie wycieczki poznali zasady HACCP obowiązujące w restauracji oraz obejrzeli wykorzystywanych tam maszyny.  Na początku wszyscy musieli  wpisać swoje wejście do działu żywienia dokładnie tak, jak  każdy pracownik do książki HACCP.  Uczniowie zobaczyli procedury dotyczące badania jakości wody do celów żywieniowych, dostarczania surowców  i półproduktów, przestrzegania terminów ważności w magazynie. Nasi uczniowie poznali urządzenie do sprawdzania jakości frytury do smażenia głębokiego. Wycieczka ta pomogła uczniom zrozumieć jak przestrzegane są kolejne etapy systemu HACCP przez wszystkich pracowników restauracji.