Dnia 8 czerwca uczniowie : Julia Buszka, Natalia Sowa i Jakub Pogorzelski pod opieka nauczyciela biologii pana Tomasza Kościołowskiego uczestniczyli w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy na Akademii Specjalnej w Warszawie. W Olimpiadzie startowało 13 reprezentacji uczniów z całej Polski. Olimpiada była bardzo udana.

Zanim przedstawimy nasze sukcesy to jeszcze opowiemy co tam ciekawego się wydarzyło. Na początku wszyscy uczniowie dostali drobne pamiątki oraz zostali serdecznie powitani przez organizatorów. Później o godzinie 10:00 wszyscy zebrali się na auli gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Olimpiady. O godzinie 11:00 rozpoczęło się pisanie konkursu, który trwał półtorej godziny.
Uczniowie mierzyli się z sześcioma zadaniami, w których musieli się  wykazać wiedzą ogólną. Były to zadania z różnych dziedzin nauki : biologii, matematyki, języka polskiego, ochrony środowiska a nawet ….. szachów. Po rywalizacji konkursowej czekał nas słodki poczęstunek. O 13.00 zjedliśmy pyszny i obfity obiad. Po obiedzie był moment przerwy dla uczestników ze względu na trwające
sprawdzanie prac konkursowych. W końcu przed 15:00 nastąpiło ogłoszenie wyników. W kategorii wiekowej : 16 – 18 lat Jakub Pogorzelski zajął 2 miejsce, a Natalia Sowa otrzymała wyróżnienie i karnet wycieczkowy do Poznania. Julia Buszka otrzymała pamiątkowe nagrody za udział na Olimpiadzie. Pan Tomasz był z nas bardzo zadowolony !. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do domów.
Jakub

Ustawienia dostępności

© 2017 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych w Warszawie