Dzień Dziecka rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego z panem Tomaszem Świderskim, pisarzem i naszym nauczycielem historii. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach udziału szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, a wywiad przeprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego, Ania i Ewelina. Tłumaczką PJM była pani Katarzyna Özer. Pan Świderski barwnie przybliżył nam warsztat pracy pisarza i podzielił się emocjami, które towarzyszą pisaniu książki. Po spotkaniu autorskim Julia i Piotr prowadzili quiz - zgadnij, kto to jest? W quizie brali udział wszyscy: uczniowie i pracownicy, było około 50 zdjęć z dzieciństwa naszych uczniów. Wszystkie dzieci na zdjęciach wyglądały uroczo, młodzież błyskawicznie rozpoznawała swoich rówieśników. Po quizie zaczęły się różne gry i zabawy w sali gimnastycznej, potem przeniosły się na boisko i trwały do końca lekcji. W międzyczasie chętne osoby malowały na jednym dużym płótnie swój kawałek pod wspólnym hasłem "Co kojarzy Ci się z Dniem Dziecka". Dzień Dziecka był bardzo udany, wszyscy dostali lody i wyśmienicie się bawili. Na wszystkich grach i zabawach młodzież dostawała słodką nagrodę. Dziękujemy uczniom z Samorządu Uczniowskiego za fantastyczną organizację i nauczycielom za współpracę oraz wszystkim za wspólną zabawę. Zapraszamy do oglądania zdjęć.