W dniach 4-10 września wzięliśmy udział w finałowym spotkaniu projektu międzynarodowego "Sign Language Palyground". 10-osobową grupą (pięcioro uczniów i uczennic oraz pięć absolwentek) wyjechaliśmy na Węgry, gdzie spotkaliśmy się z głuchą i słyszącą młodzieżą z Węgier i Grecji. Wspólny czas był wypełniony po brzegi integrującymi grami, ekscytującymi zadaniami i pobytem nad wodą. Nie zabrakło czasu na wieczorki międzynarodowe, na których poznaliśmy kulturę, historię i języki migowe innych państw oraz mieliśmy okazję opowiedzieć o Polsce. Jeden z dni poświęciliśmy na zwiedzenie stolicy Węgier - Budapesztu. Podszkoliliśmy język angielski, ale najważniejsze, że poznaliśmy wspaniałych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymujemy kontakty.

Nowe umiejętności, które nabyliśmy dzięki aktywnościom prowadzonym w duchu Edukacji Pozaformalnej, wykorzystamy w codziennym życiu.
Życzymy sobie i Wam, aby takich projektów było jak najwięcej :-)